Erasmus in Tromsø [Norway] | #3 AktivKampus Week

Erasmus in Tromsø [Norway] | #3 AktivKampus Week

Show Video

Včera jsem šel na "párty", Tak jsem si řekl, že si koupím pivo. Koupil jsem si 6 kusů. Středně drahé. Takže v ČR bych mohl jít na dvě solidní večeře v restauraci. Takže teď jsem tak trochu jako ve filmu Marťan. *rozvrhnout si zásoby na další čtyři dny, je fakt podpásovka* Jedna polévka na den, a když budu jíst 5-6 rybích prstů každý den, tak mi to vydrží na dalších 4-5 dní. Takže takhle jedině přežiju (*sranda*).

Je to docela vtipný. Je neděle a to znamená, že je čas na výlet! Takže s Adamem, Karlem a Martou jedeme támhle. A tohle...jo, měl jsem banán....moc dobrej. A tohle je náš trajekt. Jedeme trajektem, tak se moc těším!

Nikdy jsem nebyl...ne, vlastně jsem byl na trajektu, ale bylo to dost dávno, když jsme jeli do Velké Británie. Karl má auto, tak jsme dojeli na pobřeží, a je tu dokonce písek! Jak se máš Marto? -Je mi ZIMA! Norové očividně vědí, jak se o tebe postarat, když máš potíže. Dělej často přestávky, a měj dost čokolády na celý výlet.

Mějte hezký a bezpečný výšlap! -Adam: Začíná mi být vážně zima.... Je 30. srpna a chystám se Vám prozradit, co se odehrálo minulý týden. Takže to bude teď trochu povídací, takže kdo tu není pro povídání, tak to klidně přeskočte. Jinak tento týden byl docela produktivní. Byl dost sportovně zaměřený a taky jsem měl první hodinu.

Po nedělním výletu jsme měli AktivKampus program. To znamená, že každý den bylo několik činností na výběr, ke kterým jsme se mohli připojit. A zkusit nějaké aktivity. Takže když bych to měl projet, co jsem všechno dělal... V pondělí ráno jsem šel do posilovny, kde jsem 90 minut posiloval celé tělo.

Odpoledne pak bylo jako "Sportovní den", v Charlottenlund, což je sportovní park ve středu ostrova. Jsou tam fotbalová a workout hřiště, dokonce i pro děti. Mohli jsme vyzkoušet: nohejbal, skate nebo třeba beach. A obdobné sporty. Potom jsme hráli Vlajku. Což je velmi zábavná hra, kde soupeří proti sobě dva týmy, a cílem je donést vlajku z nepřátelského území domů.

Každý má ocásek z rozlišováku, a když vám ho nepřítel sebere, tak ztrácíte život a jste ze hry. Takže vlastně máte jen jednu příležitost vlajku získat. Mně se povedlo vlajku ukořistit, takže si myslím, že jsem udělal na všechny docela dojem. Ta hra je ale jak dělaná pro mě, víte...

...hodně běhání, rychlé měnění směrů, apod. Opravdu jsem si to užil, bylo to skoro nostalgické. Zavzpomínal jsem si na doby letních táborů. Špatná zpráva je, že jsem běhal jen v kraťasech, a nízkých ponožkách. Běhal jsem skrz různé rostliny, které asi byly jedovaté, nebo nevím. Takže jsem dostal vyrážku, od kolenou dolů. A svědilo mě to po několik dnů, myslím, že to ještě nezmizelo.

Ale už se to pomalu uzdravuje. Takže pohoda, ale celý týden svědění bylo dost nepříjemné. To bylo tedy pondělí. A úterý... ...bylo dost náročné. Dohromady jsem naběhal asi 22 kilometrů.

Vše začalo hned ráno, když jsem šel na ranní výběh s lidmi z TSI. Obvykle tato skupina jezdí na běžkách, ale když není sníh, tak pouze chodí běhat. Společně jsme běželi asi 8 kilometrů, ale pro mě i s během z domu a zpátky to bylo přes 10 km. Vše před snídaní, takže poctivé pálení tuků. Poté, odpoledne, byla v Kraftsportssentru, událost, kde si každý mohl zkusit všechny možné sporty. Kupříkladu: házenou, basket, volejbal, fotbal, florbal také lezení a různé bojové sporty jako Judo, Aikido nebo Box.

Takže jsme mohli získat nějaké informace, a já pravděpodobně půjdu si vyzkoušet nějaké sporty. Bylo to hodně přínosné. Takže jsem šel tam a zase zpátky. To samé ještě večer. To jsem si šel zahrát Ultimate Frisbee, což bylo super, protože jsme byli jen 4, a mohli jsme tak dělat zajímavá cvičení. Hodně mi to pomohlo zlepšit moje házecí schopnosti. Nyní jsem na zpáteční cestě domů z Bootcampu, kde měli ukázku většiny místních aktivit, do kterých se můžeme připojit.

Sporty jako: fotbal, futsal, florbal, volejbal, atd. Také Ultimate Frisbee. Nejraději bych se přidal do většiny z nich, ale záleží to na mém volném čase samozřejmě. Další super věc je, že mají jídlo zdarma! Takže mám burgr, a také jak si můžete na videu všimnout, měl jsem wafli s jahodovou marmeládou a "hnědým" sýrem. To je něco jako místní specialita. Vím, že to zní hrozně a ještě hůř to vypadá, ale bylo to opravdu moc dobré.

Takže o tom je tento víkend, vyzkoušet co nejvíc různých aktivit. Včera jsme hráli tu Vlajku, kdy jsem jednu získal! Všichni říkali: "Wow, ty jsi fakt rychlej"... Já jenom... "No jo.. díky..." :D A ještě jedna zajímavá věc. E-kola, je tu opravdu hodně e-kol, elektrokol.

Chápu to, jsou tu dost prudké kopce. Ale stejně je to trochu zarážející, kolik jich zde používá e-kola. Jen velmi vzácně tu potkáte někoho na "obyčejném" kole. A jeden z největších úkolů tady, kterého bych chtěl dosáhnout je připravit si diplomovou práci.

Ta by byla zaměřená na něco okolo porovnávání českého a norského školského systému. V tuto chvíli jdu opět z Kraftsportssentra. Dnes už potřetí! A snědl jsem banán, to je ta zpráva! Šel jsem na Frisbee Ultimate, a opravdu jsem si to moc užil.

Ve středu, byly odpoledne jen nějaké sranda-štafetové závody. Například: skákání v pytlích, běhání s bramborou na lžíci, zkrátka něco takového. Jen tak pro zábavu. Potom jsem šel na fotbálek. Ten jsme hráli asi hodinu, takže to bylo taky moc fajn. Naběhal jsem zase hodně kilometrů, určitě víc jak 10. Pak tu byl čtvrtek, kdy jsem šel opět na ranní výběh.

Byla to jiná skupina, tentokrát přímo z Kraftsportssentra. Byli jsme pouze čtyři, běželi jsme pěkně na pohodu něco okolo 7 km. Ale s během z domu a zpátky to bylo opět okolo 10 km... A večer jsme šli na plavání. Byly to vlastně lekce plavání.

A za pouhou hodinu a půl jsme projeli celou metodiku kraulu. Bylo to velice efektivní, mam i obrázek toho, jak to šlo po sobě. Hodně mi to pomohlo. Za jednu lekci jsem se tolik naučil, dělal jsem hodně chyb. Možná jsem to zapomněl, možná nás to jen špatně učili.... A večer jsem z toho byl úplně mínus, jako vždycky po plavču...

Dobré ráno! Je 8:00, 26. srpna. A víte, co to znamená? Zítra mám první hodinu ve škole! WOOO! A další věc.... ...právě jsem přiběhl z ranního výběhu, a věřte mi, když budete chodit dvakrát týdně takhle, bez snídaně... ...je to pěknej zabiják špíčků. :D Jsem strašně mrtvej, bolí mě nohy, ale určitě to stálo za to. A dali mi banán a smoothie! Potom pátek! Ráno jsem šel na ranní posilování.

Bylo to něco ve stylu Crossfitu, za 45 minut jsme udělali hodně dřepů, hodně kliků a obdobných cviků. Dost mě z toho bolely půlky. :D To tedy bylo ráno, a odpoledne, nebo spíš večer jsme šli opět s českou partou hrát MiniGolf. Tady v centru města.

Mám z toho hodně záběrů, tak je vložím určitě do tohoto videa. Bylo to hodně zábavy, myslím, že jsem skončil II. Ale na tom nezáleželo, hlavně jsme se dobře bavili! Prostě večer na pohodičku.

Firealarm...what you gonna do Vlad? I think I'll take a sip! :D On the 4th place is: Lada! With how many points? 77 points! On the 3rd place is: Helča! With 70 points! On the 2nd place is: Vláďa! With 61 points! And the 1st place, with 55 points is ANNY! Congratulations! Very nice game.... Say something for the end, are you happy with your result? Did you expect that or was it surprise? No, noo, I didn't expect it at all! A velké finále tohoto týdne byl víkend, takže v sobotu jsem byl na orientačním běhu/cyklistice.

Pointou závodu ale bylo, že jsme obdrželi papír, na kterém byly souřadnice, které jsme následovně zadali do Googlu. Tím jsme našli lokace, kde se měly nacházet kontroly. Vyšlo to skoro na okruh okolo půlky ostrova. Trvalo nám to něco přes tři hodiny.

Bylo to něco přes 16 km, a závodil jsem s kamarádem z Francie, jmenuje se Hugo. On měl kolo, tak jsme se občas vyměnili, ale většinu trasy jsem běžel já. Podařilo se nám získat všechny kontroly.

Následovala výzva, kde jsme měli rozdělat oheň. Povedlo se nám to docela rychle, ale neměli jsme sekyrku, pouze nůž. Takže když jsem připravoval dřevo pomocí nože, tak jsem se trefil polínkem, nevím jestli to je vidět, ale palec mám teď modrý a docela bolí. Ale není to naštěstí nic vážného. Také mě bolí achillovka z běhání, ale myslím si, že to vzešlo z bot. Teď to naštěstí nebolí vůbec.

To bylo tedy dost náročné odpoledne. Jo, skončili jsme druzí, protože jsme prohráli "malé finále". Bylo to nerozhodně mezi námi a děvčaty, tak jsme pro rozhodnutí měli utíkat z kopce a já to zmrvil. Ale druhé místo je taky hezké. A včera - v neděli, byl souboj zdatnosti nebo faktor strachu, jak tomu říkali. Bylo to 6 disciplín.

Absolvoval jsem to opět s francouzem, jmenuje se Manuel. První úkol byl Crossfit výzva, 100 dřepů, 100 kliků, 100 výpadů, a 100 sedů-lehů. Mohli jsme se střídat u cvičení. Mezi sériemi jsme museli udělat oba společně 5 anglíčáků. Posledním cvikem bylo dalších 100 angličáků.

Dělal jsem trochu víc, než Manuel, protože mám silnější ruce, ale jinak jsme to udělali poměrně rychle. Byli jsme mezi nejlepšími. V další disciplíně musel Manuel balancovat na Bosu, a museli jsme si mezi sebou přehazovat vajíčko. Třetí disciplína byla přehazování velké pneumatiky, myslím, že byla z traktoru nebo z náklaďáku. To bylo opravdu náročné. Bylo to asi 50 metrů do kopce...

To nebyla naše disciplína, jsme spíš na běhání. Následovala soutěž, kde bylo třeba vydržet co nejdéle. Museli jsme stát takto, s dlaněmi vzhůru. Vypadá to jednoduše, ale vlastně to tak jednoduché není.

Poté byla běžecká (kardio) disciplína. To bylo něco pro nás, myslím, že se nám to dost povedlo. Museli jsme běžet asi 250 metrů, kde jsme vzali jeden kousek z deseti puzzlíků, a pak běžet 250 metrů zpátky. Ale bylo to skrz bažinu! Místní to tu občas dělají, a je to velice náročné, jak ve vodě.

Všechno mě z toho hrozně bolí. Ale skončili jsme asi třetí, takže super! Poslední disciplína tedy byla faktor strachu. Jeden z dvojice musel dát poslepu ruku do krabice, a podle hmatu poznat, co v krabici je.

Druhý z dvojice musel ochutnávat. Bylo to docela těžké, ale splnil jsem 4/5. Neuhodl jsem akorát kávu, protože jsem myslel, že to je hlína nebo písek. Ale ve skutečnosti to byla právě káva. Taky tam byla ryba, vlastně půlka celé ryby.

Tak jsem to ohmatával a mačkal, a do teď mi z toho smrdí ruka, skvělá zábava! :D Musím ale říct, že to byla skvělá zábava a užil jsem si to! Ale zároveň to bylo hodně náročné. A po tom celém týdnu mě to jen dodělalo. Jo, takže to byl můj týden.

Myslím, že byl dost aktivní. Udělal jsem mnoho věcí, taky jsem potkal fajn lidi, což mi udělalo ohromnou radost. A dnes jen uklízím všechen nepořádek. Jak si můžete všimnout, tak jsem několikrát pral.

Tohle jsou moje příbory a další nádobí. Tady jsem si udělal prostírání na lednici, tak na ni dám jídlo. Taky jsem si udělal takovéto třídění odpadu. Tohle je na zbytky z jídla, tohle je na plast, červený je na papír, oranžový je zase na krabice od mléka a džusů - kartony. A tenhle je na všechno ostatní.

Oni tu třídí odpad, ale ne jako u nás, protože máme kontejnery na plasty, papír, apod. Ale tady vše dávají do jednoho kontejneru, až na plechovky a sklo. A rozdělí to až později v závislosti na barvě pytlů. Takže to vlastně závisí na barvě pytlů. Myslím, že to funguje, proč by taky ne. Pokud jsou na to lidí zvyklí...

Také jsem umyl podlahu v koupelně a kuchyni, tady jsem to jen zametl. V poslední řadě jsem vyklepal koberec, aby nebyl tak zaprášený, protože byl hodně zaprášený. Myslím, že ho nikdo nevyklepával za posledních 10 let.

2021-09-16 02:17

Show Video

Other news