Inside an $80,000,000 Futuristic Glass Mega Mansion With Hidden Time Capsules

Inside an $80,000,000 Futuristic Glass Mega Mansion With Hidden Time Capsules

Show Video

- Naber millet. Ben Enes. Yeni bölümümüze hoş geldiniz. Bu hafta Table Rock Gölü'ndeyiz.

Güneybatı Missouri'de, Branson'dayız ve birazdan arkamdaki muhteşem dev cam malikaneyi gezeceğiz. Burası "Evergreen Kristal Sarayı" olarak da biliniyor. Muhteşem bir yapı. Hayatımda daha önce böyle bir şey görmemiştim. Bizi çok güzel bir bölüm bekliyor.

Hadi başlayalım. Pekâlâ millet. Şu an araç girişindeyiz. Evle ilgili birkaç bilgi vereyim. Robert Plaster tarafından inşa edilen bu ev 1993 civarında tamamlanmış.

İnanılmaz bir yapı. Göle bakan 1.416 dönümlük bir arazide yer alıyor. Evin 11 yatak odası bulunuyor.

Yaklaşık 2.600 metrekarelik iç mekân muhteşem manzaralara sahip. Şuna bakın. Bu evin satış fiyatı 80 milyon dolar ve satıştan sorumlu emlakçı olan Ken Coleman'a bizi burada ağırladığı ve bu eşsiz evi gezmemize izin verdiği için teşekkür ederiz. - [Mikey] Evet.

Bazılarınız bunu YouTube'da görmüş olabilir. Aslına bakarsanız burası boş değil. - [Enes] Boş değil. Hatta çok sayıda güvenlik kamerası var.

Burada birkaç kapıdan geçmemiz gerekecek ama inanılmaz bir yapı bu. Ken'e çok teşekkür ediyoruz. Evin linkini açıklama kısmında paylaşacağız.

Şimdi turumuza başlayalım. Sokak hizasına geldiğimizde eve özel uzun araç girişine açılan kapıyı görüyoruz ve o kapıdan geçtiğimizde buraya, oldukça geniş olan araç girişine ulaşıyoruz. Buraya muhtemelen 40, 50 araba sığdırabilirsiniz. Buradan evin kendisini görebilirsiniz.

Buradan baktığınızda evin üstten üçüncü ve dördüncü katını da görebilirsiniz. Göl tarafından dört katı da görmek mümkün. İnanılmaz.

Hepsi camla kaplı ve burada üstü kapalı bir araç girişi, bir tür araç fuayesi bulunuyor. Mikey, tavanı da kısaca gösterelim. - [Mikey] Bunların çoğu piramitlere, üçgenlere benziyor. Bahçenin diğer tarafında bunlardan biri çimlerin arasında yükseliyor. O bir tavan penceresi, değil mi? - [Enes] Hayır. Şu mu?

- [Mikey] Evet. - [Enes] Sanırım orası güvenlik odası. - [Mikey] Tamam.

Söylediğimi unut. - [Enes] Evet. Evin çok sayıdaki cam tavan penceresi çatı işlevi gören kubbe olarak tasarlanmış. Kapalı giriş bizi buraya getiriyor. Unutmayalım ki burası ticari bir bina olarak yapıldı.

Sanırım Robert Plaster ve meslektaşları için yaşam ve çalışma alanı olarak tasarlandı. İçerisi de oldukça eşsiz ve ilginç. Evin her yerinde aynalı sütunlar bulunuyor ve bu cam kapılar buraya, üçüncü katın girişine açılıyor. Buradan muhteşem manzarayı görmek mümkün. İnanılmaz. Hepsi cam. 1993 civarında tamamlanmış.

İnanması güç olsa da odaların bazıları hiç kullanılmamış ve tamamlandığı hâliyle, özel mobilyalarıyla muhafaza edildiği için kendimizi 1990'larda gibi hissediyoruz. - [Mikey] Evet, gerçekten öyle. Zamanda yolculuk yapmak gibi. - [Enes] Evet, inanılmaz.

Pekâlâ Mikey, üçüncü katın bu kanadından, misafir odalarının olduğu yerden başlayalım. Birkaç tanesini görelim. Zemin ve duvarlar mermerle kaplanmış. Her odanın ayrı bir teması var. Bu odada tavus kuşu teması kullanılmış. Odanın zemininde halı kaplama görüyoruz.

Bu devasa iç pencereler ise evin girişindeki inanılmaz avluya bakıyor. Onu daha sonra göreceğiz. Muhteşem bir Table Rock Gölü manzarası var. Her yatak odasında büyük boy yatak bulunuyor. Burada ayna için ayrı bir bölme var ve köşede ise klozetler, düzayak bir duş ve küvet bulunuyor. Bunu 1990'larda hayal edebiliyor musun? - [Mikey] Hayal etmeme gerek yok, 1990'ları şu an görebiliyorum.

- [Enes] İşte bu. - [Mikey] Evet. - [Enes] Cidden. İnanılmaz bir şey. Şimdi bu koridorda ilerleyelim Mikey. Birkaç odayı daha görelim.

Bu cam duvarlar evin ön cephesine bakıyor ve burada da bir kubbe tasarımı bulunuyor. Dış cephede gördüğümüz bu kubbe ikinci kata bakıyor. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Eşsiz bir tasarım. - [Mikey] Bana neyi hatırlattı biliyor musun? - [Enes] Neyi? - [Mikey] İzlediğimiz Arnold Schwarzenegger filmini, Gerçeğe Çağrı'yı hatırladın mı? - [Enes] Aman Tanrım! Evet! - [Mikey] Evet. Bu yerin tarzı ve tasarımı ve insanda yarattığı hissiyat başka bir gezegenden gelen bir şey gibi.

- [Enes] Hayatımda daha önce bunun gibi bir şey görmemiştim. Sadece gezdiğimiz evlerden bahsetmiyorum, böyle bir şeyi hiçbir yerde görmedim. Şuna baksana. Fütürist bir yer ama 1990'larda kalmış. Hepsinin bu harika göl manzarasına açılan balkonları var. Muhteşem bir göl.

Tam köşede yer alıyorlar. Bunun da özel banyosu var. Bu odanın temasını unuttum. Bakalım, burası Çin Mahallesi.

- [Mikey] Çin Mahallesi. - [Enes] Çin Mahallesi. - [Mikey] Tamam. - [Enes] Burası koç temalı, üçüncü yatak odası. Hızlıca içini görelim.

- [Mikey] Kapıda küçük bir koç var. - [Enes] Evet. Kapıyı tutayım.

Ferah bir yatak odası daha. Büyük boy yatak, oturma alanı. Bu meşe duvar panellerine bayıldım. Bakır detaylar zamana meydan okuyan bir görünüm katmış.

Emlakçıyla konuştuğumda bakırın yeniden moda olacağını söyledi. Çok geçmeden bu tarz yeniden havalı sayılacak. - [Mikey] Los Angeles'ta da bu tür detaylar sıkça kullanılıyor. Evlerde hep koç görüyoruz.

- [Enes] Bu odada koç teması var. - [Mikey] Evet. Tamam. - [Enes] Köşeye baktığımızda, bu tarafa geçelim Mikey. Düzayak duşta cam bloklar kullanılmış. Bunlar çok havalıydı, 1990'larda, 2000'lerde çok popülerdi. Küvetimiz var.

Her yatak odasında 1990'lardan kalma Evergreen armalı havlular var. - [Mikey] Acaba onlardan birer tane alabilir miyiz? - [Enes] Bir hediye hoş olurdu. - [Mikey] Evet. - [Enes] Bir tane alabilirim. - [Mikey] Evet.

- [Enes] Muhteşem. - [Mikey] Sana bir sorum var. Sence bu ev için, banyodan çıkalım, bu ev için ideal alıcı kim olabilir? Bana sorarsan bu ev, demode demek istemem ama 1990'ların mobilyaları ve dekorları kullanılmış. - [Enes] Çarpıcı ve eşsiz bir ev. Farklı bir şey.

- [Mikey] Bu evi modern standartlara taşımak ne kadara mâl olur? - [Enes] Bu konudaki görüşümü paylaşayım. Öncelikle, çok güzel bir soru. Ama bana kalsa bu evi olduğu gibi bırakırdım. Yani, evi satın alacak olsam çok büyük değişiklikler yapmazdım.

Sadece bazı şeyleri yenilerdim. Örneğin halı kaplamaları değiştirirdim. Ahşap panellere farkı bir doku katardım. Bazı aplikleri ve kolları değiştirirdim ve sadece modernlik katardım. Ama evin genel tasarımı bence gayet güzel. Art deco havası var.

- [Mikey] Evet. İlginçtir ki birkaç hafta önce gezdiğimiz bana Dan Bilzerian'in evini anımsattı. Benzer büyüklükteler. - [Enes] Ben bunu tercih ederdim. Bence bu daha zamansız ve farklı.

- [Mikey] Evet, ayrıca göl kenarında. - [Enes] Kesinlikle. Şuna bak.

Bütün cephe göle bakıyor. Bu evin bir de tekne iskelesi bulunuyor. Göle erişimi var ve Mikey, bundan daha iyi mahremiyet bulamazsın. Buraya baksana.

- [Mikey] Ayrıca Dan Bilzerian'ın evinde neler olduğunu kim bilebilir? - [Enes] Evet, doğru. Evet, bu kattaki son yatak odasındayız. Bu kanattaki son yatak odası odaların en büyüğü. Manzaraya bakan özel bir balkonu var. Bütün duvarlar cam.

Manzaranın tadını çıkarabiliyorsunuz. Gölde çok sakin ve huzurlu bir gün. Birazdan jet sörfü yapacağız.

Keyfini çıkarın. Harika bir yer. - [Mikey] Bunun için sabırsızlanıyorum çünkü Missouri çok sıcak gelmeye başladı. - [Enes] Evet, gölün tadını çıkaracağız.

- [Mikey] Evet. - [Enes] Tamam, koridora geri dönelim ve diğer tarafa geçelim Mikey. O tarafa geçerken evle ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum.

Bu evin en etkileyici yanlarından biri arazinin büyüklüğü ve size sunduğu mahremiyet. Adeta bir yağmur ormanında gibiyiz. Çok fazla ağaç var. Yemyeşil, huzurlu ve gözden uzak. Bence bu ev kurumsal bir tatil mekânı da olabilir. Şirketler bu evi satın alıp kendi standartlarına göre yenileyerek çalışanlarını ve yöneticilerini çalışmaları, alanın ve gölün tadını çıkarmaları için buraya getirebilir.

Farklı şekillerde kullanılabilir. Bu arada burada kullanılan mermer miktarı gerçekten inanılmaz boyutta. Burayı mermer sütunlarla donatmak için adeta bütün taş ocağını buraya taşımışlar. Mikey, şu avluyu hızlıca gösterelim. İnanılmaz. Four Seasons'ın girişi gibi. - [Mikey] Büyüdüğüm kasabanın alışveriş merkezinden bile büyük.

Öyle bir yer ki buraya baktığınızda devasa bir alanda olduğunuzu hissediyorsunuz. - [Enes] Kesinlikle. - [Mikey] Çok büyük. Alanı baştan aşağı çekerek herkese göstereyim. Aslında bunu daha önce de çekmiştik.

Evet. - [Enes] Muhteşem. Alt kattaki avluya açılıyor. İnanılmaz bir manzarası var. Son olarak da köşede bir ofis ve bir gözlem noktası bulunuyor. Burada oturup gölü izleyebilirsiniz.

Burada birkaç yatak odası daha var ama bunu hızlıca göstermek istiyorum. Evin manzarasını bu açıdan da göstermiş olalım. Büyük bir oda daha. Her odanın kendine has bir tasarımı, özel banyosu ve müthiş bir göl manzarası var.

- [Mikey] Evet, çok güzel. - [Enes] Pekâlâ millet, üçüncü katın turunu tamamladık. Şimdi aşağı inelim ve ikinci katı görelim. Evet millet. İkinci kata mermer merdivenden iniyoruz. Evin eğlence alanı burada bulunuyor.

Çok eşsiz ve farklı bir renge sahip. - [Mikey] Evet. 1990'lara geri dönmek gibi. Arkamdaki şeyi göstermek istiyorum. - [Enes] Evet. Kontrol paneli.

- [Mikey] Bu kontrol panelleri ve televizyonlar gerçekten çok havalı. - [Enes] Çok eşsiz, çok farklı. Açıkçası burayı 1990'larda görsem aklımı kaçırırdım. O zamanlar bunun fütürist olduğunu düşünürdüm.

- [Mikey] Evet, kesinlikle. - [Enes] Kesinlikle. Evet. Birkaç yemek masası, oturma alanı ve mermer şömine görüyoruz.

Ayrıca dış mekâna açılan kapı bizi yukarıdaki oturma alanına ve havuza çıkarıyor. Havuz şu an dolu değil. Bunun üzerinde çalışıyorlar ama doldurulduğunda harika olacağına eminim.

- [Mikey] Evet. - [Enes] Tamam. Burada da eğlence alanları var. Mikey, bu tarafta kal.

Ben diğer tarafa geçeceğim. Burada bir bar var. Neyse, size bu detayı göstermek istiyorum. - [Mikey] Ben de buradan görünmediğini söyleyecektim.

- [Enes] Biliyor musun? Bundan bahsetmemiz gerek. Bu detayı eve götürmek istiyorum. Buradaki bar aynı alana açılıyor. Bu Kitchen Aid bulaşık makinasının ne kadar havalı ve klasik durduğuna bakın. - [Mikey] Çok tuhaf.

Bunları Jason'a gösterdim. Büyüdüğüm evi hatırladım, orada da bu bulaşık makinasından vardı. Kapağı kapatıp ne kadar tatmin edici olduğuna baksana.

- [Enes] Aman Tanrım! Seramik kaplama. 20 yıl kullanılmamasına rağmen ne kadar iyi görünüyor. - [Mikey] Sorunsuz çalıştığına eminim. - [Enes] Açıkçası bu makina 6 milyon dolarlık bir tadilatta kullanılabilir. - [Mikey] Kapağı bir kez daha gösterelim. Çok tatmin edici.

- [Enes] Bunu eve götürmek istiyorum. - [Mikey] Evet. - [Enes] Harika. Pekâlâ Mikey, merdivenin arkasındaki koridora dönelim ve ikinci katın diğer kanadına geçelim.

Bu arada burada, Branson, Missouri'de birkaç gün geçirdik ve burası çok farklı bir kasaba. Bundan haberim yoktu ama burası bir eğlence mekânı, ülkenin ortasında yer alan bir nevi eğlence şehri. Eğer fırsatınız olursa burayı mutlaka ziyaret edin. Çok havalı. - [Mikey] İlginç bir kasaba.

Yükselişte olan küçük bir sanat camiası ve çok fazla gösteri salonu var. - [Enes] Tepetaklak evler var. Nerede kalmıştık? - [Mikey] Tepetaklak evlerde.

Bu yapılar, onları nasıl tanımlayacağımı bilmiyorum. - [Enes] Kesinlikle çok ilginçler. - [Mikey] Evet.

- [Enes] Poligon. Kaç kişinin evinde poligon olduğunu bilmiyorum ama burayı satın alırsanız onlardan biri olacağınız kesin. - [Mikey] Evet, kesinlikle eşsiz bir özellik.

Bu kapıya nasıl ses yalıtımı yaptıklarını merak ediyorum. O büyük avlu yankı odasına dönüşmemiş. - [Enes] Bildiğim kadarıyla burası aynı zamanda evin panik odası. Bütün alan betonla çevrelenmiş. Burada silahla ateş edebilirsiniz ve aynı zamanda bu çelik kapıyı kapatarak bu alanı panik odası olarak kullanabilirsiniz.

- [Mikey] Evet, ayrıca buradan çıkmadan zemine de göz atalım. - [Enes] Her yerde Evergreen arması var. Pürüzlü camlarda, havlularda... Buna bayıldım. Burada silah posterleri var.

Çok karakterli. - [Mikey] Bunlardan ofisine almalısın. - [Enes] Hayır, gerek yok. Evet, koridora dönelim. Sol tarafımda alt kat bulunuyor, burada asansör girişi var.

Mermer duvarlar. Mikey, önce bu tarafa geçeceğiz ama şimdi beni takip etmelisin. Şu bara bak. 1980'lerin, 1990'ların Four Seasons barları gibi. Aynalı.

- [Mikey] İnanılmaz. - [Enes] Çok farklı. - [Mikey] Kesinlikle öyle. Böyle bir şey görmemiştik ve buradaki avizeler ve yeşil mermer...

- [Enes] Yansımalar. - [Mikey] Yansımalar. Evet, gerçekten, Hearst Malikanesine, Baba filmindeki eve benziyor.

- [Enes] Evet, aynı havaya sahip. - [Mikey] Bodrumdaki gece kulübü gibi. - [Enes] Doğru. Touch.

- [Mikey] Touch. - [Enes] İşte bu. - [Mikey] Hugh Hefner gibi. - [Enes] Evet. Çok havalı Mikey. Şimdi geri dönelim çünkü eğlence alanını göstermek istiyorum.

Aynı koridor bizi buraya çıkarıyor. Şu özel mobilyalara bakın. Şu sandalyelere bakın.

Bu sandalyeler bugün bile modern görünüyor. Çok farklı. - [Mikey] Birine otursana. Nasıl olduğuna bakalım.

- [Enes] Tamam. Çok rahat. - [Mikey] Çok rahat.

- [Enes] Modern tasarımlar rahat olmuyor. Bu kesinlikle çok rahat. Bakalım, manzaraya bakan bir koltuk daha var. Hepsi açık. Yukarıdaki avizeyi gösterebilir misin? Otel lobisine benziyor.

Bu arada bunu çok sık göreceğiz. Her yerde heykeller ve detaylar var. Gerçekten özel tasarlanmış bir ev. Burada bir oturma alanı var. Bir de şömine bulunuyor.

Mermer kaplamalı çift taraflı bu şömine muhteşem görünüyor. Mikey, normalde seni bu tarafa götürürdüm ama diğer tarafa geçelim. Bu detayı göstermek istiyorum. Az önce dikkatimi çekti. Üçüncü katta, bir kat yukarıda gördüğümüz kubbe çatı detayını hatırlasana.

Bu kata doğal ışık veriyor ve o ışık bu aynalardan yansıyarak bu alana ferahlık katıyor. - [Mikey] Evet, kamerada inanılmaz görünüyor. Tam olarak ne gördüğümü bilmiyorum ama havalı görünüyor. - [Enes] Çok havalı, değil mi? Evet, şöminenin diğer tarafına geçince, onu az önce görmüştük, yemek odasıyla karşılaşıyoruz. Burada da büyük ve muhteşem bir avize var.

Bakır köşeli aynalı bir tavan detayı var. Şu masaya bak. Bu cam yüzeyin altındaki her bacakta bakır plaka detayı kullanılmış. - [Mikey] Çok havalı görünüyor.

Cam da çok kalın. - [Enes] Bu yemek odası takımı en az 50.000 dolar değerinde olmalı. - [Mikey] Bu evdeki mobilyalar zamanla değerlenmiş midir, merak ettim. Yapıldığında pahalıya mâl olmuştur, değil mi? - [Enes] Ona hiç şüphe yok.

Evet, bu tarafta iki bölüm daha var. Bu arada, birkaç küçük odayı ve banyoyu atlıyoruz. Burada mutfak bulunuyor. Elbette o dönem için orijinalmiş ama birkaç ilginç özelliği var. Bu da onlardan biri. Burada bir merdiven bulunuyor.

Hareket ettirmeye çalışayım. - [Mikey] Biraz ağır. - [Enes] Bu merdivenler kütüphanede olur ama mutfakta... - [Mikey] Evet, dolaplar çok yüksekte. Enes'le birlikte yaşıyoruz ve kâğıt havluları en üst rafa koyman beni biraz rahatsız ediyor.

Onlara ulaşamıyorum. - [Enes] Anladım. - [Mikey] Evet. Merdiven almamız gerekebilir. - [Enes] Olabilir.

Aradaki alanın tümünün cam olması, aydınlatma ve priz kapaklarının pencere kirişinde olmasını sevdim. Farklı görünüyor. Son olarak, hazır ol Mikey. Aslında iki detay göstereceğim. - [Mikey] Bu seferki siyah. - [Enes] Bu seferki siyah.

Bunlara bayıldım, çok retro görünüyor. Şuna bak. Bu çekmecelerin bakır ve girintili tutma yerleri var.

Bu tür bir çekmece tasarımını daha önce hiç görmemiştim. - [Mikey] Zamanının ötesinde. Bunlar Los Angeles'taki milyon dolarlık malikanelerde olur.

- [Enes] Ya da Silver Lake'te bir evde. - [Mikey] Evet. - [Enes] Bir şey daha var. Havalı bir sürprize hazır ol. Mutfak kapısı biraz paslanmış ama burası helikopter pistine açılıyor. Helikopter pisti olan ikinci ev turumuza çıkmış olduk.

İlkini hatırlıyor musun Mikey? - [Mikey] Hollywood Hills'te bir tane olduğunu hatırlıyorum ama oraya iniş yapmak yasal değildi, değil mi? - [Enes] 110 milyonluk Santa Barbara Çiftliği. - [Mikey] Ama onun üzerinde "H" yazmıyordu. Helikopter pisti gibi değildi. - [Enes] Buradaki gerçek bir pisti andırıyor.

- [Mikey] Helikopter pisti budur. - [Enes] Baştan sona beton kaplanmış. Altında 743 metrekarelik, 20 araç kapasiteli inanılmaz bir garaj bulunuyor.

Ve hemen köşede ise bu alana açılan hizmetli odası bulunuyor. Helikopterinizle buraya indiğinizi düşünün. Pilotunuz hizmetli odasında, helikopterin yakınında kalabilir. İnanılmaz. Ve böylece ikinci katın turunu tamamlamış olduk.

Şimdi tekrar aşağı inelim. Birinci katı görelim. Pekâlâ millet.

İlk kat. Bu katta birkaç havalı detay var. İlki şu an tam önümde duruyor. Şu manzaraya bakın. İnanılmaz bir avlu. Dört kat da görünüyor, devasa bir üçgen kubbe çatı üstümüzden alana bolca doğal ışık katıyor.

Burada bir piyano bulunuyor. Burası harika bir eğlence alanı olur. Burada size göstermek istediğim birkaç şey var. Mikey, beni takip eder misin? Hızlıca bu basamakları çıkacağız çünkü buradaki alt kata geçeceğiz.

Size göstermek istediğim bir plak var, Robert Plaster'a adanmış. Evergreen kurumsal tesisini 1989'da açmış. - [Mikey] Benim doğduğum yıl. - [Enes] Öyleyse sana da adanmış sayılır. - [Mikey] Acaba ne zaman tamamlanmış? Ah, 3 Eylül. Tamam.

- [Enes] Bu kapıyı göstermek istiyorum. 20 araç kapasitesindeki garaj 743 metrekare genişliğinde. Burada bir de asansör bulunuyor. Bu kattan ayrılmadan önce göstermek istediğim iki ilginç detay daha var. Bence bu evin en havalı detayı bu. Mikey, buradan başlayalım. İşte bu.

Hazır ol, zaman kapsülü geliyor. - [Mikey] Gerçekten çok ilginç. Bunu göstermeye çalışacağım. - [Enes] 3 Eylül 2042'de açılacak. - [Mikey] İçinde ne olduğunu öğrenmeliyim.

- [Enes] Mikey gizemli şeylere dayanamaz. Gerçeği hemen öğrenmek ister. - [Mikey] Çok sabırlıyımdır ama aynı zamanda çok sabırsızımdır. - [Enes] Tuhaf bir dengen var Mikey.

- [Mikey] Evet. - [Enes] 3 Eylül 2092. Birinin bunu epey beklemesi gerek. - [Mikey] İki zaman kapsülü var. Enes, bu açıldığında muhtemelen ikimiz de ölmüş olacağız.

- [Enes] Muhtemelen çok yaşlanmış olacağız. İnsan vücudunu dondurmanın bir yolunu bulurlarsa sadece bunu görmek için hayatta kalmak isterim. - [Mikey] 101 yaşında olacağız. - [Enes] Kim bilir? Gençliğimde çok organik gıda aldım. O yaşa kadar yaşamamı sağlayabilir.

- [Mikey] Bu ülkeyi turlayarak yapamazsın. Orası kesin. - [Enes] Evet, ilk katın verandasına geldik. Buradan göle yukarıdan bakabilirsiniz. Burası kesinlikle eşsiz bir ev.

Daha önce böyle bir şey görmemiştim. Özellikle de bu cephesi, Cam kaplı, 1.416 dönümlük mahremiyet, göl manzarası, iskele. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu da ne? Çok havalı.

- [Mikey] Çok havalı. Tekne iskelesi hakkında yeterince konuştuğumuzu sanmıyorum. Oraya inen bir yol daha var.

Birkaç farklı tekne var. Tombaz kayık ve birkaç jet-ski var. Çok havalı. Suda çok vakit geçirirdim. - [Enes] Kesinlikle. Böyle bir yerde yaşıyorsanız, emlakçının söylediğine göre yazları sürekli buraya gelen bir ünlü varmış.

Ve o ünlü Brad Pitt'in ta kendisiymiş. - [Mikey] Gerçek bir ikon. - [Enes] Gerçek bir ikon. Brad Pitt burada sörf yapmayı seviyor.

Aşağı indiğimizde onu görüp selam verebiliriz. - [Mikey] Evet, Brad Pitt'in Missouri halkından olduğunu biliyorum. Tura devam etmeden bir şey sormak istiyorum. Aşağıda geniş bir ağaçlık alan var.

Buraya bir şey koymak, bir araç veya yol koymak... - [Enes] Şey gibi mi... - [Mikey] Aşağı inmeyi sağlayacak bir füniküler sistemi gibi bir şey. - [Enes] Bunun mümkün olduğuna eminim. Bu evin altı kaya olduğu için çok sağlam bir temeli var.

İstediğiniz her şeyi yapabileceğinize eminim. Buraya bir teras yapılabilir. İhtimaller sonsuz. - [Mikey] Evet. - [Enes] İlk katın turunu tamamlamış olduk. Şimdi içeri geçelim ve en üst kata çıkalım.

Çalışma alanını ve ana yatak odasını görelim. Evet, millet. Evin dördüncü katının girişine geldik.

Arkamızda asansör yer alıyor. Öncelikle sizi bu tarafa götürmek istiyorum. Bu kapıyı açtığımızda evin ana yatak odasının suit kısmına geçiyoruz. Suit kısmı olduğunu söyledim çünkü bu kapının ardında ilk oda yer alıyor. Burada manzaraya bakan büyük boy bir yatak bulunuyor.

Bu bir Murphy yatağı. Bunu kapatarak ahşap kaplamalı duvarın içine gizleyebiliyoruz. Böylece bu alan ana yatak odasının eğlence alanı veya oturma alanına dönüşüyor. Bir piyano görüyoruz.

Hiç de fena bir oda değil. Yüksekteki şu manzaraya bakın. - [Mikey] Çok güzel. İçeri girdiğimizde bakmayı unuttum. Bu odanın da teması var mı? Burası kuğu temalı mı? - [Enes] Bunun teması var mı bilmiyorum. Bir dakika.

Güzel bir noktaya değindim. Bir isim görmüyorum. - [Mikey] Hayır, her yerde kuğu var ama... - [Enes] Evet.

- [Mikey] Kuğu odası olsun. - [Enes] Öyle olsun. Tamam, devam edelim.

Bu koridora geçelim. İlk banyomuzu görüyoruz. Mikey, bunu göstermelisin. Bence haklısın. Burası kuğu odası. - [Mikey] Evet.

- [Enes] Buraya gel. Kuğu işlemeli cam detaylarına bak. Manzaraya bakan bir küvet, bide, aklınıza gelebilecek her şey var ve karşısında ise giysi dolabı var.

Bakır detaylara ve dolap kenarlarına bak. 1993 için çok iddialı. Mermer zemin detaylı var. - [Mikey] Geçtiğimiz 30 yılda bu ürünlerin üretim şekillerinin nasıl değiştiğini merak ettim. - [Enes] İstersen bunları 40, 50 dolara alabilirsin.

- [Mikey] Micheals'tan alabilirsin. - [Enes] İnanılmaz. - [Mikey] Evet. - [Enes] Evet, ikinci dolap, ikili lavabo, ek depolama alanı ve donanımlı bir banyo.

Bundan bahsetmem gerek. Diğerine kıyasla biraz daha geniş. Havlulardaki Evergreen armalarına bakın. Tümüyle mermer, bakır detayları var. - [Mikey] Klozete bak. Uçak gemisine benziyor.

- [Enes] Uzay gemisine benziyor. - [Mikey] Evet. Onu yakından çekmeliyim. - [Enes] İnanılmaz. Küvetin üzerinde telefon var.

- [Mikey] Bunun yapıldığı dönemde cep telefonları çok yaygın değildi. - [Enes] İş asla bitmez Mikey. Asla bitmez.

Evet, bu kapının arkasında gerçek ana yatak odası bulunuyor. Arkadaki manzaradan ötürü "gerçek oda" dedim Mikey. Platform üzerinde duran bir yatak alanı var. İnanılmaz görünüyor. Yatağın özel üretildiği belli.

Şu yatağın büyüklüğüne bak. Şimdi dikkatimi çekti. - [Mikey] Yuvarlak.

- [Enes] Köşeleri kıvrımlı. Üstünde özel üretim bir avize var. Buradaki televizyonlara, güvenlik kameralarına ve diğer şeylere bak. Çok havalı. Küçük bir buzdolabı var. - [Mikey] DVD oynatıcı var. DVD öncesinden mi?

- [Enes] DVD öncesinden olmalı. - [Mikey] Vay canına! - [Enes] Burada bir oturma alanı var Bir kubbe tavan daha. Dört cepheli. Bunu da ilk kez görüyoruz. Dört cepheli bir şömine ve arkada bir piyano var.

Burası ana yatak odasına özel olan balkon alanına açılıyor. İnanılmaz. - [Mikey] Evet, gerçekten muhteşem. - [Enes] Pekâlâ Mikey, seni bu taraftan, merdivenin olduğu taraftan arkaya çıkaracağım. Bu arada güvenlik kameraları bu evin neredeyse her köşesinde mevcut.

Şimdi bu koridordan ilerleyelim. Buradan geçerken evin sahibinin heykellerini ve sanat eserlerini görebilirsiniz. Bu cam kapılardan geçelim ve giriş alanına geri dönelim. Bu arada Mikey, ilk katın buradan, bu hizadan nasıl göründüğünü gösterir misin? Evin diğer bölümlerinin ve göl manzarasının görüntüsünü gösterebilir miyiz? - [Mikey] Çok güzel. - [Enes] Gerçekten çok güzel. Evet, videonun başında daha önce de bahsettiğimiz gibi burası şirket tatilleri, çalışma ve yaşama alanı için ideal bir yer.

Şu ofise bakın. - [Mikey] Bu oda da geçmişte kalmış. Şu masaya, bilgisayara ve monitöre baksana. Tuşlara basabilirsin.

Yeni bilgisayarlardan daha tatmin edici değil mi? - [Enes] İlk bilgisayarım IBM'di. Vay canına! Mac'im aynı hissiyatı vermiyor. - [Mikey] "Kanalımıza abone olun" yaz. - [Enes] "Kanalımıza abone olun." - [Mikey] Çok güzel.

- [Enes] Dâhilî unsurlara bakın. Bu arada kanalımıza abone olmalısınız. Bizi çok memnun edersiniz.. En azından bunu düşünseniz bile çok hoş olur. Şimdi diğer tarafa, ikinci ofise geçelim. Bu dolapların ne kadar şık göründüğünü düşünsene.

Bunlar cam paneller. 1990'lar için çok şık ve hâlâ harika görünüyor. - [Mikey] Evet, böyle bir ofiste çalışmayı kesinlikle isterdim.

- [Enes] Kesinlikle. Burada çalışmak isterdim. Bir ofis daha var. Yazıcı ve telefon kurulumuna bak.

Bunların birleştirilebildiğini bilmiyordum. - [Mikey] Yazıcı daha yeni görünüyor. Faks makinası için telefon gerekiyor ama... - [Enes] Ah! - [Mikey] Bilirsin.

- [Enes] Faks kullanmadım. O yüzden bilmiyorum. - [Mikey] Senden birkaç ay daha büyüğüm. Bu işlerden anlarım. - [Enes] Bu tarz şeyleri biliyorsun.

Evet, hazır olun. Bu kanalda gördüğümüz en havalı ofis burada başlıyor. Hızlıca bu yolu takip edeceğim. Burada küçük bir tuvalet var.

Küçük bir spor salonu ve kuaför alanı. Burası sizin bölümünüz. Size ait bir alan. Dışarı çıktığımızda dâhilî unsurlar görüyoruz ve bu da ana çalışma masası.

Sanıyorum ki Robert Plaster burada oturup anlaşmalarını yapıyordu. Meslektaşlarını buraya getirdiğinde burada iş konuşuyorlardı. - [Mikey] Evet, çok güzel bir ofis. - [Enes] Kesinlikle. Üstümüzdeki tavan penceresine ve balkon alanına açılan eşsiz aydınlatmaya bak.

Orayı birazdan göreceğiz. Muhteşem bir manzara. Bence bu manzara gölü en iyi şekilde görmemizi sağlıyor.

Gerçekten inanılmaz. - [Mikey] Evet, çok havalı. Çok sıcak bir gün. Göle atlamak istiyorum.

Sanırım bundan sonra yapabiliriz. - [Enes] Evet. Çok davetkâr. Oturma alanı, çift taraflı bir şömine daha. Burada da bir nevi çalışma alanı, toplantı yapabileceğiniz bir masa düzeni bulunuyor. - [Mikey] Evet, çok havalı.

- [Enes] Harika. Şimdi ofisin balkonunu görelim. Açıkçası böyle bir ofis için balkon güzel bir karar olmuş çünkü o kapalı alanda vakit geçirdikten sonra temiz hava almak isteyebilirsiniz. Birkaç telefon görüşmesi yapacağınızı düşünün. Onun için bu alanı kullanabilirsiniz. Dışarı çıkarsınız.

Kapıyı tutayım Mikey. - [Mikey] Teşekkürler. - [Enes] Bu balkonun inanılmaz bir manzarası var. Şu yamaca bak Mikey. Gölü çevreliyor, bir yağmur ormanında gibiyiz. - [Mikey] Evet.

Missouri'ye daha önce hiç gelmemiştim. Hâlbuki Teksas'lıyım, buraya çok da uzak değil ama Missouri'nin bu kadar yeşil ve canlı olmasını beklemiyordum. - [Enes] Yemyeşil. Yakında neredeyse hiç ev yok. Çok sakin, gözden uzak. Bu tarafta göl manzarası var. Bu yapıyla ilgili birkaç şeyden bahsetmek istiyorum.

Bu ev şu anda Robert Plaster'ın ailesinin vakfına ait. Ama bu evi beş farklı okula bağışlayacaklar. Yani bu evi sattıklarında elde edecekleri geliri beş farklı üniversiteye bağışlayarak öğrencilere burs verecekler ki bu harika bir şey. Bu yolculuğun parçası olmak beni onurlandırdı.

Evi tanıtmalarına ve öne çıkarmalarına katkıda bulunmuş olduk. İnanılmaz bir yapı. Hikâyesini anlatmış olduk.

Bu evin hikâyesinin eşsiz bir detay olacağını düşündüm. - [Mikey] Parayı hayırlı bir iş için kullanıyorlar. Satış fiyatının 80 milyon olduğunu mu söylemiştin? - [Enes] 80 milyon dolar istiyorlar. - [Mikey] 80 milyon.

Birçok öğrencinin okul masrafını karşılar. - [Enes] Kesinlikle. Birçok insanın hayatını değiştirecek.

- [Mikey] Evet. - [Enes] Ve son olarak da gölü bir kez daha gösterelim. Çok sakin. Çok huzurlu bir ortam.

Muhteşem bir manzara. Ülkenin ortasında bu büyüklükte bir göl olması ve bu evden bu manzarayı görüyor olmak gerçekten de muhteşem. Bu muhteşem evi gezdikten sonra göl kenarına inip güzel manzaranın tadını çıkarma fırsatımız oldu.

Böylesine bir evin, böyle bir yere inşa edilmiş olduğunu görmek inanılmaz. Gerçekten eşsiz. İşte bu. Gölde jet sörfü yaparak manzarayı yakından görme fırsatım da oldu. Mikey de jet board'un üzerinde şansını denedi.

Brad Pitt'in burada su kayağı yapmayı sevdiğini duyduk. Brad, bu videoyu izliyorsan gelecek sefere bizi ara. Yanımızda senin için fazladan bir jet board getiririz.

Buna bayılacağına eminim. Ziyaretimden sonra şunu söyleyebilirim ki Table Rock Gölü'ne ve Branson, Güneybatı Missouri kültürüne hayran kaldım. Buraya bir daha gelmeyi çok isterim.

Evet millet. Bu turun sonuna geldik. Umarım videoyu keyifle izlemişsinizdir. Hiç şüphesiz ki bu kanalda gezdiğimiz en eşsiz evlerden birini gördük.

Bunun için satış temsilcisi olan emlakçı Ken Coleman'a bizi buraya davet ettiği ve bu harika evi gezip sizinle paylaşmamızı mümkün kıldığı için teşekkür etmek istiyorum. Her zamanki gibi evle ilgili detaylı bilgileri açıklama kısmında paylaşacağız. Umarım videodan keyif almışsınızdır. Eğer öyleyse bizi beğenmeyi unutmayın. Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa bunları her zaman yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Henüz yapmadıysanız kanalımıza abone olmayı unutmayın. Gelecek hafta görüşmek üzere. DAHA FAZLASI İÇİN ABONE OLUN Ne haber millet? Ben Enes. Yeni bölümümüze hoş geldiniz.

2021-07-12 17:00

Show Video

Other news