WHEN NATURE STRIKES BACK in Faroe Islands. -Sailing to Greenland Part 3. -

WHEN NATURE STRIKES BACK in Faroe Islands. -Sailing to Greenland Part 3. -

Show Video

Mirë se vini përsëri në aventurën time të re, duke u përpjekur për një përpjekje të dytë për të arritur Ittoqqoortoormiit, në Grenlandë. Tani kam vendosur të lë punën time të përditshme për të provuar të fitoj jetesën duke prodhuar aventurat më të mira të lundrimit për t'u eksploruar rreth oqeaneve të mëdha të Atlantikut të Veriut. Vitin e kaluar u ndala në mënyrë efikase nga rripa të mëdhenj akulli përgjatë bregut të Groenlandës. Por duke qenë se nuk kam punuar kurrë me të pasur një plan B, vendosa t'i jepja një tjetër goditje këtë vit, pasi akulli dukej se ishte shkrirë i gjithë, duke lënë vetëm disa copa akulli të përhapura gjerësisht në Detin e Grenlandës. Kam kaluar vitin e fundit duke përgatitur varkën me një teknologji, vela dhe pajisje të mahnitshme për ta bërë udhëtimin sa më të sigurt. Mirë se vini përsëri në Ishujt Faroe për të parë kur Natyra të rikthehet.

Isha duke u nisur për këmbën time të tretë, duke lundruar nga Faroet për në Vestmannaeyar në Islandë 392 NM larg, ose 3 ditë kalim oqean. Kur do të kthehesh? Une nuk e di. Unë mund të shoh se presionet e ulëta janë të çmendura atje tani Keni një lundrim të sigurt.

Faleminderit! Gëzohem që u njohëm. Gëzohem që u njohëm! Gjatë qëndrimit tim pata një ftohje disi të keqe me hundë që rrjedh, kollë dhe temperaturë. Zgjodha ta heq si një grip kalimtar. Por për t'u siguruar që bëra një test për COVID 4 orë pas nisjes Meqenëse ende nuk kisha dëgjuar asgjë nga mjeku , isha shumë i sigurt se nuk isha i sigurt dhe vazhdova në stacionin e karburantit për të mbushur rezervuarët për udhëtimin e madh. Raportet thanë se do të filloja me një erë prej 3 nyjesh.

Ky motor ment një të tretën e rrugës. Era më vonë do të kthehej kundër meje duke më detyruar të kaloja pjesën tjetër të rrugës për në Vestmannaeyar. OK, mirë se erdhe përsëri! Unë jam gati të largohem nga Thorshavn tani. Unë kam qëndruar këtu për 5 ditë duke pritur për motin dhe tani duket shumë mirë.

Është 24 orë me motor dhe më pas do të ketë erëra të kundërta, 15 nyje Epo shikoni se si po shkon, nëse mund ta drejtoj hundën diku në Islandën jugore. Është vetëm për të provuar. Nëse pres më shumë, do të vijnë disa erëra shumë të forta, kështu që nëse do ta bëj, do të duhet ta bëj një goditje tani. Sepse është fundi i vitit dhe presionet e ulëta janë duke u rreshtuar. Unë jam duke u ftohur keq, jam sëmurë për 3 ditë tani . Unë thjesht pres që ajo të kalojë, por nuk duket. Gjithsesi, unë do të jetoj. Unë testova veten sot,

kështu që nuk është ajo që mendoni se është, për fat. Është vetëm një i ftohtë i vjetër i mirë. Unë po shkoj me rrymat tani, drejt Sandøy dhe dal drejt Mykines, dhe drejt perëndimit në Islandë. Pra, le të shkojmë! Më duhet të pranoj se me ndjenja të përziera u largova nga Thorshavn për në Islandë duke marrë parasysh shëndetin dhe gjendjen time. Duke besuar se gjithçka do të largohej, kursi ynë u vendos për të vizituar një fshat të vogël të mrekullueshëm të quajtur Kirkjubø.

Mund të jetë një fshat i vogël, por përmban një pjesë të rëndësishme të historisë antike. Ish-mbreti i Norvegjisë, Mbreti Sverre lindi në 1151 dhe u rrit si fëmijë në Kirkjubøe. Kisha e Shën Olavs, e ndërtuar rreth vitit 1200 është kisha më e vjetër në Ishujt Faroe. Pranë saj ndodhet Katedralja Magnus e ndërtuar disa vite më vonë rreth vitit 1300. Duke i bërë ballë qindra viteve të ekspozuara ndaj motit brutal, është mbresëlënëse që ato ende qëndrojnë. Një falënderim i madh për ish-CEO i Orcester Symphony Faroese, Poul Jakub Thomsen, që më tregoi këtë fshat të mrekullueshëm të lashtë.

Ishte një përvojë e veçantë ta shikoja me sytë e mi. Dhe për t'u afruar kaq shumë me ngritjen e ish-mbretit tonë Sverre. U prefsh ne paqe.

Kështu që unë po kaloj Hesturin tani, këtë ishull të madh. Ky është kursi ynë. Por ne në fakt po shkojmë në këtë mënyrë për shkak të rrymave, dhe ju mund të shihni se ka shumë rryma dhe valë. Sa vend i bukur, wow.. Bëra një rrugë duke shkuar në mes të shkëmbinjve të mëdhenj të Hesturit që përkthehet në kalë dhe Koltur që do të thotë mëz. Duke kaluar kaq pranë krijimeve kaq të mëdha më mbeti se sa tepër i vogël dhe i pambrojtur isha në këto ujëra.

Dhe kjo ishte pikërisht ajo që do të zbuloja disa orë larg. Unë sjell disa dronë në ekspeditat e mia pasi e di sa lehtë humbasin. Kjo më jep mundësinë të afrohem sa më afër natyrës së pabesueshme të egër që më rrethon.

Edhe vende që askush nuk ka shkelur ndonjëherë. Unë jam i gatshëm të sakrifikoj gjithçka që duhet për të hyrë në këto mrekulli që audienca ime të ketë përvojën më të mirë të mundshme. Sepse unë e di që shumë prej jush mund të mos kenë kurrë mundësinë për të arritur këtu. Droni im pushoi së punuari. Më vjen mirë që solla 3! GPS në këtë u ndërpre, dhe tani do ta përdor këtë.

Në rregull. Ndërroni helikat dhe bateritë. Shkoni gjithmonë të përgatitur! Kur pashë Kolturin nga lart, nuk mund t'i rezistoja vetes duke i lënë mendimet e mia të enden në një botë tjetër kinematografike me Orks, Hobbits dhe një Unazë të Artë Surton. Në anën perëndimore shkëmbi formohet në një mur vertikal duke bërë shtëpi për mijëra zogj të ndryshëm deti. Ky shkëmb i madh vullkanik i mbuluar me bar po ngrihet 477 metra në qiell, dhe unë mund të imagjinoj vetëm pamjen atje lart. Duke i parë të gjitha nga një varkë me vela nga niveli i detit, të bën të mendosh se si ishte e mundur të krijohej gjithçka.

Mrekullia tjetër në hartë ishte ujëvara e bukur e Bøsdalafossur. Uji rrjedh nga një liqen i shtrirë 30 metra mbi nivelin e detit, i quajtur Sørvagsvatn. Kjo natyrë e egër marramendëse thjesht vazhdoi dhe vazhdoi ndërsa ne rrëshqisnim përgjatë bregut. U ndjeva tepër me fat që isha gjallë dhe merrja frymë për të parë këtë lloj natyre të fuqishme. Dhe t'i kesh të gjitha të mbështjella në një perëndim të diellit e bënte atë edhe më spektakolare.

Por së bashku me fuqinë dhe bukurinë, vjen edhe rreziku. Ishujt Faroe janë të pozicionuar në një kreshtë të madhe të cekët në Atlantikun Verilindor. Ajo ulet thjesht për t'u goditur nga Gulfstream i fortë.

Gulfstream, vjen nga oqeanet e nxehtë të Karaibeve dhe është i ngrohtë. Uji i ngrohtë mbart më pak kripë dhe për këtë arsye është më i lehtë, që do të thotë se rrjedh në sipërfaqen e oqeanit. Kur arrin në ujërat e cekëta rreth Faroes , rritet shpejtësia dhe godet fort rreth ishujve. Dhe kjo ishte ajo që unë do të takoja për herë të parë këtë mbrëmje të qetë të bukur.

Nuk e dija që ky, në skaj të malit të madh me gjemba të Tindholmurit, ishte vetëm foshnja. Nëna do të vinte akoma. Rryma të çmendura oqeanike rreth Tindholmur. Shiko kete! Dhe nuk ka erë, rrymat e vetme oqeanike. Duke bërë 8 nyje tani. 4 përmes ujit.. Duke kaluar sfidën e parë të Golfstream, mund të thuhet me siguri se batica do të kthehej në më shumë se një mënyra.

Ok.. Ndryshim i lehtë planesh, për fat të keq. Nëse ju kujtohet kur u largova nga Thorshavn , thashë se ndjeva pak të ftohtë , thashë se nuk ishte Covid. Bëra një test dhe nuk dëgjova asgjë më shumë prej tyre. Papritmas më thirrën një orë më parë dhe më thanë se kisha dalë pozitiv.

Dhe se më duhej të futesha në karantinë 10 ditore. Fatkeqësisht, kjo është vetëm një ndalesë e shfaqjes për këtë udhëtim. Unë jam gati të kaloj Mykines tani, pika më perëndimore e Ishujve Faroe, e cila do të jetë pamja e fundit e tokës. Pika tjetër do të jetë Islanda, por kjo nuk do të ndodhë.

Gjendja e shëndetit tim është ulur pak, kështu që nuk është më e sigurt të kaloj 400 NM të oqeanit Atlantik të Veriut në këtë gjendje. Është e thithur. Është me të vërtetë e neveritshme. Por kështu është. Mund të jetë më keq! Në rregull, do të bëj fotot e fundit tani. Nuk dorëzohem Kjo është ajo që dua të them me mospasjen e një plani B. Për sa kohë që jepni gjithçka që keni, duke u përpjekur të arrini qëllimin tuaj - kjo është gjithashtu një lloj fitoreje.

Nuk ndihem keq, është thjesht natyra e situatës. U përpoqa me gjithçka që kisha. E përgatiti varkën për një vit, me të gjitha pajisjet. Është pak vonë në sezon. Dimri po fillon në Grenlandë, kështu që stuhitë dhe presionet e ulëta po zhvillohen... Sido që të jetë! Fotot e fundit qe duhen bere. Ajo që nuk dija është se po mbyllesha në zonën më të keqe të rrjedhave të baticës, në pikën më të fortë të kohës, në të gjithë Ishujt Faroe, që ndodhet pikërisht në skajin perëndimor të Mykines.

Ju madje mund të shihni shtrirjen e këtij fenomeni duke zmadhuar në Google Earth. Me falni qe ju nxjerr nga filmi keshtu...! Arsyeja është se unë nuk kam më të shtëna pas kësaj kam disa të shtëna të tjera. Një para incidentit dhe një pas. Unë do të shpjegoj se çfarë ndodhi. Ajo që ndodhi është se u afrova sa më shumë që munda me farin dhe nisa dronin tim për të filmuar rreth farit, dhe ndërsa e bëja këtë, varka ime po shkonte 4-5 nyje në drejtim të rrymës. Nuk e vura re derisa pashë disa valë vërtet të mëdha rreth meje.

Ndërsa fluturoja, mendova - "çfarë po ndodh këtu?" Isha aq i tronditur saqë mora kamerën time ndërsa fluturoja me dronin vetëm për të parë disa pamje nga dallgët. Nuk mendoja se do të ishte më keq. Kjo është arsyeja pse doja të filmoja valët. Por ajo u përkeqësua dhe më keq në sekondë. Mund ta shikoni videon nga kamera DSLR.

Shikoni ato valët e çmendura të baticës! Vetëm jashtë... Oh S*it.. Oh wow... Kjo është një gjë e madhe.

S*po...! Siç mund ta shihni, u bë shumë keq shumë shpejt. Kështu që gjëja tjetër që ndodhi ishte se u rrethova nga dallgë të mëdha. 3-4 metra e lartë duke u përplasur mbi varkë, duke mbushur kabinën me ujë, kisha frikë për jetën time, ishte një ferr, i çmendur. Nuk kam parë kurrë diçka të tillë. Kështu që thjesht e lëshova kontrolluesin e varur në gjoks. Vrapoj pas timonit.

Mbytje e plotë, duke u përpjekur të largohem Dhe nuk arrita askund. Rrymat po më mbanin në një vend, me valët që përplaseshin mbi varkën , mendova se kjo është rruga që do të shkoj... Pastaj m'u kujtuan fotot e rrymave nga droni, nëse mund të largohesha nga toka disi do të dal. nga kjo gjë.

Kjo ishte kur u përpoqa ta ktheja varkën dhe të shfletoja anash mbi valë. Unë u rrëzova disa herë. Me ardhjen e dallgëve anash , direkun e futa pothuajse në ujë, ndoshta kështu, shumë herë për secilën valë. Për shkak se unë kam një keel shumë të rëndë, 50%, 3,3 ton në keel, kjo është ajo që më shpëtoi mendoj. Mënyra se si është ndërtuar varka me një keel të rëndë. E di që varkat më të reja mund të mos e kenë atë peshë në keel, kështu që mund të jetë më keq, por mendoj se më shpëtoi.

Dalëngadalë dola prej saj, dhe atëherë u kujtova se kisha këtë GoPro në një shtyllë pas meje dhe mora dorën time dhe gjeta butonin dhe bëra disa fotografi, dhe ju mund të shihni se si është. Kjo ishte në fakt kur unë isha jashtë saj. Ishte edhe keq atëherë. Hidhi nje sy. Ishte shumë keq siç mund ta shihni. Droni i ka mbaruar bateria dhe ka humbur në qiell dhe me siguri është mbytur diku. Por kjo nuk kishte rëndësi. Kamera u prish, por e vetmja gjë që kishte rëndësi ishte se unë isha ende gjallë dhe merrja frymë.

Me këtë u ktheva dhe u ktheva drejt Thorhavn-it për të lëpirë plagët e mia, mendoj. Sapo kalova momentin më të frikshëm të jetës sime. Po fluturoja me dronin tim mbi Mykines për të marrë fotografitë e fundit të bukura , ngadalë po i afrohesha gjithnjë e më shumë disa valëve të mëdha të baticës Ato nuk dukeshin aq të mëdha në distancë. Ndërsa afrohesha, bëhej gjithnjë e më e çmendur. Mendoj se e kam marrë pjesën më të madhe në film. Për pak u përplasa nga një valë e madhe dhe kisha vërtet frikë se ky ishte momenti im i fundit. Tani jam kthyer, duke u kthyer në Thorshavn për të pushuar mirë.

Kështu që humba dronin tim dhe shkatërrova kamerën time DSLR dhe gjithashtu kontrolluesin tim të dronit, sepse një valë e madhe mbushi kabinën time me ujë, e mbushi absolutisht atë, duke vrapuar më tej në rrugën shoqëruese. Por kjo nuk ka fare rëndësi për sa kohë që unë i mbijetova asaj. Jezus Krishti. Kështu, duke u rrahur plotësisht nga nëna natyrë në të gjitha mënyrat, u ktheva në Thorshavn. Mund të duket sikur perënditë vikinge nuk ishin ende gati të më dërgonin nëpër portat e Valhalla-s.

Ndoshta ata thjesht donin që unë të arrija në Grenlandë vitin e ardhshëm. Pra, ne po hyjmë përsëri në Thorshavn. Nuk ishte tamam plani. Por kjo është jeta. Shpresoj se do të futem në të njëjtin vend ku qëndrova, do të lidhem. Dhe futuni në karantinë.

Ky nuk ishte plani. Unë jam duke ngrirë. Gazi i webasto-s u përmbyt nga dallgët dhe pushoi së punuari. Duhet ta kontrolloj nesër. Tashmë jeni kthyer? Gjithçka në rregull? Mora një telefonatë nga qendra e testimit, më thanë se isha pozitiv. Kam 10 ditë karantinë, por do t'i shfrytëzoj ditët për t'u kthyer në Norvegji.

Më vjen shumë keq që e dëgjoj. Po, është shumë keq.. Mendova se nuk isha i gatshëm, por nuk isha. Gjithsesi..!

Unë jam ulur këtu për 3 ditë në karantinë dhe nuk jam me zë të lartë për të dalë në breg. Unë jam duke u çmendur pak për të. Nuk jam mësuar të ulem vetëm në një varkë. Falë gjithë ndihmës nga njerëzit që më marrin sende ushqimore dhe ushqime pasi nuk mund të shkoj në breg për të bërë pazar. Faleminderit shumë, keni qenë shumë i sjellshëm! Është e shtuna tani, ora është 1900 dhe unë vendosa të kthehem në Norvegji tani.

Unë do të shkoj në Shetland fillimisht ose direkt në Norvegji nëse moti e lejon. Pastaj merr pjesën tjetër të ditëve të karantinës në varkën time në Norvegji. Cfaredo.

Por kjo do të jetë në episodin tjetër , do t'ju shoh atëherë. Ndërkohë, shpresoj të keni shijuar peizazhin në anën perëndimore, dhe të keni shijuar aksidentin e vogël afër në fund atje.. Do të shihemi në episodin e ardhshëm. Ishujt Faroe në Norvegji. Mirupafshim! Kështu që ndodhi kur unë u godita nga natyra kur ajo godet përsëri. Gje e keqe.

Më ndiqni në videon time të radhës duke lundruar gjatë gjithë kthimit nga Ishujt Faroe në Haugesund në një pjesë. Ishte një udhëtim i bukur, por i gjatë. Kontrolloje. Shumë pyesin se si mund të më mbështesin. Është tepër e bukur. Ajo që më pëlqen është që ju të më ndiqni në faqen time në Instagram dhe Facebook dhe gjithashtu mund të kontribuoni në Patreon, nëse mund të dhuroni çdo lloj fondi ose mund të shkoni në PayPal për të njëjtën gjë, çfarëdo që dëshironi. Gjithçka është shumë e vlerësuar! Unë kam shumë mallra të ndryshme në dyqanin tim. Ndiqni lidhjen nën video. Dhe kaq! Do të shihemi herën tjetër! Mirupafshim!

2021-11-08 05:21

Show Video

Other news